Aa, nesnáším!

24. července 2009 v 19:04 | Exa |  Info
Víte co jsem zjistila?
Ti, co čtou mé povídky od začátku ví, že jsem dělala přijímačky (a udělala)..
Dneska mi došel dopis...
Rozkošný, vážně moc..
Pozvánka.. bla bla..
A víte co v něm bylo?

Já vám to řeknu! Informovali mě o tom, že v rámci malého zájmu o německý jazyk bude jen angličtina (To je jako dobrý, mám mít povinně dva jazyky, to se jako budu učit francouzsky nebo rusky nebo jako co? Protože mi výslovně napsali, že němčina vůbec nebude - hahaha, smůla, když se ji někdo učí nějakých 13 let). Takže se musím do září našprtat sama 6 lekcí z Time to talk (upozorňuju, že anglicky umím sotva počítat a možná nějaký ty barvičky).
Já chápu, že je to dálkový studium a o tom, že se musíš učit a učit a učit. Ale tohle je zatraceně cizí jazyk... Kurz jsem nesehnala a těžko (zvlášť když mi jazyky nejdou), se sama bez chyb naučím základních 6 kapitol.
Sakra, jsou to sice základy, ale co když něco špatně pochopím a pak budu celou dobu dělat chybu? To nemůžou dát pro ty začátečníky nějaký kurz? Protože přijdu do školy a hned pojedu pokročilou anglinu od 7mé lekce..
Brečím.. Ne, jsem zoufalá a zároveň naštvaná.. Ne že bych německy uměla líp, ale tak nějak němčinu chápu a když se hodně snažím, dokážu i něco vyplodit, ale angličtina je pro mě jako vidět čínskou patlaninu na bambusovým lístku.
Pikantní je, že doma nikdo jazyky pořádně neumí, protože se všichni učili německy. Jsem na jednu stranu ráda.. Angličtina je důležitý a nejvíc používaný jazyk... Ale kdo mi to vysvětlí? Poradí? Co výslovnost?

No řekněte mi co mám dělat...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anina Anina | Web | 24. července 2009 v 19:56 | Reagovat

Už som tu dlouho nebola a teraz toto, jedna malá, ale snad užitečná rada. Koukám s klukem na pohádky v AJ a svete div se, začínám rozumet. Tak to zkus taky. Já vím, nic moc rada, ale lepší něco, než nic. Inak povídky super a na pokračování sa těším.

2 Lucia Lucia | 24. července 2009 v 20:29 | Reagovat

Ja čítam knihy v angličtine na internete. Aj ja som antitalent a spočiatku som stále mala otvorený slovník a ku koncu to jednoducho šlo. Odporúčam na základy Angličtinu pro netalentovane samouky...dobra kniha :-)

3 Caroli Caroli | 24. července 2009 v 20:48 | Reagovat

To když já jsem šla na gympl udělali mi to samy, na zakladce sem se celou dobu učila německy, ale na gymplu ji neměli, kvůli tomu sem se musela našprtat několit let angliny. Hrůza.

4 Exa Exa | 24. července 2009 v 20:58 | Reagovat

Mě neuvěřitelně dělá problém výslovnost... Ta němčina je zakořeněná nehorázným způsobem..  :-(

5 Mia Mia | 24. července 2009 v 22:02 | Reagovat

no hej, já se ajinu učím asi od třetí třídy a umím sotva pozdravit - sem něco jako věčný začátečník jestli mi rozumíš..naučím se lekci a druhej den mohu zase začít od začátku..prostě pablb na jazyky...tak jsem se zapsala na kurz, nevím v jakém městě jsi, ale já chodím sem:
http://www.jazykovka.info/jazykove-kurzy/jazykove-kurzy-praha-4/
je to skvělé že je tam málo lidí a tak se na to můžeš soustředit...učitelka je více než skvělá! vyloženě nám i říká rozíly mezi britskou a americkou angličtinou...krásně díky ní chápu hodiny (což by byl podle učebnice nadlidský výkon...) takže skupinové kurzy mohu jedině doporučit!
taky, pokud si chceš proscvičovat ajinu doma, neznám lepší stránky než tyhle:
http://www.helpforenglish.cz/
jsou to přehledné lekce skoro jako v nějaké knize, barevně rozdělené podle toho jestli si začátečník nebo pokročilý...je to podáno zajámavým způsobem takže by to mohla být i zábava  :-P
a samozřejmě je tam forum - pro případ že bys potřebovala radu!
a samozřejmě moje nejoblíbenější metoda - pořiď si nějakou knihu nebo komix v ajině, já jsem jednodušší člověk, takže jsem si pořídila mangu Loveless a už se chystám louskat sedmý díl :-D  (krásně se na tom naučíš třebas i pojmy - například oni říkají I see - já vidím i ve smyslu "chápu" 8-O což jsem dříve nechápala... :D ) pokud jde o to, kde seženeš anglickou literaturu - doporučuji luxor (http://neoluxor.cz/) - když neseženeš nějakou knížku kterou bys vyloženě chtěla, stačí jim napsat a oni ti jí objednají a pak pošlou domů nebo si jí můžeš u nich vyzvednout, takhle jsem si tam objednávala cizojazyčké komixy 8-)
a samozřejmě že nejlepší je obklopit se angličtinou, takže bych doporučila pokud tedy třebas někam každý den cestuješ (asi ne když je to dálnové což...) tak já mám v mobilu slovíčka se zkoušením a krátím si tak chvíli jak v buse tak na zastávkách (http://www.utisoft.com/software-produkty/)
a co se týče výslovnosti, to v mobilu sice není ale na tom webu kde ti s ajinou pomáhají, tak tam výslovnosti jsou...  ;-)

6 Exa Exa | 25. července 2009 v 10:03 | Reagovat

[5]: No, já mám taky mangu anglicky doma, ale nakonec jsem se rozhodla zkusit přeložit anglický povídky HP... U komiksu by mě rozptylovaly obrázky :D Včera jsem se snažila překládat a fíha, světe div se, po deseti minutách jsem dala dohromady dvě věty :D:D Ne, je to děs... Ale naštěstí mám manžela, který mi pořád domů tahá různé příručky a tak, takže jsem si to dneska našla a narazila jsem na pás CD... Takže si to pak v týdnu pustím a zkusím tu výslovnost.. A díky za odkazy, mrknu se na to :)

7 Mia Mia | 25. července 2009 v 11:58 | Reagovat

no snad ti to pomůže...já se neumím šprtit rychle...když chci něco dostat do hlavy na věčnost - musí to být skrz knihu, hru nebo nějaký zážitek... ve hře tam třebas stále používáš anglická slova - nejdřív jsem si je taky musela psát na papírek a překládat ale teď už prostě vím jak se řeknou protože po delší době paření se ti to z hlavy neopaří... :-D prý hodně pomáhá když se učíš v tom jazyce myslet! ajina je jednodušší než nemčina takže by to pro tebe něml být problém (myslím gramaticky) ovšem přiznávám že ta výslovnost může trošku svádět ale myslím si že by ti to měli prvních pár týdnů odpouštět když ses to učila doma...výslovnost člověk nechytí ani po půl roce ve škole - to musíš ject tak do anglicky mluvící země na měsíc... popravdě, já když jsem šla na ten kurz a tam slyšela výslovnost a pak se vrátila do školy a tam mi předvedla výslovnost "naše" angličtinářka...myslela jsem že budu brečet smíchy jako... :-D

8 mathe mathe | 26. července 2009 v 13:56 | Reagovat

koukni se na stránky:

www.helpforenglish.cz

- jsou hodne užitečný a jsou tam veci i pro začátečníky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama