Pomsta Nebelvíra

11. srpna 2009 v 9:00 | Exa |  Můj kocourek
Budeme předpokládat, že Prasinky bývají v neděli.. Trošku to pošoupneme.Harryho probudilo zhoupnutí postele.
Rone, dej mi pokoj, ještě chvilku, zaskučel do polštáře a protáhl své malé tělo.
"Spi dál, chlapče," ozval se hluboký tichý hlas a Harry prudce rozevřel oči.
Zrovna se mu zdál krásný sen o tom, jak se líbá s jedním Mrzimorským studentem, který na něj už delší dobu pokukoval a tohle jej probudilo efektivněji než studená sprcha.
To nebyla noční můra? zakvílel, když se zaměřil na Snapea, který si u zrcadla zabudovaného ve skříni zapínal manžetové knoflíky.
"Vypadáš perfektně," ozval se hlas zrcadla a černovlásek na posteli nechal poklesnout čelist.
Co?
"Promeškali jsme snídani, Atere. Jdu rovnou na hodinu. Mám Longbottoma a Pottera..," pronesl lektvarista jako kdyby se jednalo o nemoc a ušklíbl se, když na sebe začal kouzlit ochranné štíty a automatická samočisticí kouzla.
Proč to dělá? Neville přece není na lektvary tak hrozný! A já taky ne, pokud by mi nestál neustále za zády!
Kocour vyskočil na nohy a přešel přes celou postel. Kromě toho, že se dozvěděl, že jej mají Zmijozelové špehovat, nezjistil prakticky nic převratného a…
Sakra! Hodina! Ron a Hermiona! Budou mít strach a určitě jej už všichni hledají!
Severus Snape na svého kocoura vrhl nevěřícný pohled. Bylo to co slyšel skutečně zakvílení?
"Kam letíš, ty kočko praštěná?" zamumlal muž, když černá chlupatá šmouha proletěla mezi jeho nohama a zastavila se až v místech dveří, do kterých narazila, když nemohla na hladké podlaze pořádně brzdit.
"Jen doufám, že je skutečně pravda, že máš devět životů," zavrčel Snape pobaveně a otevřel východ, aby se lehce vrávoravě kocour proplížil ven na chodbu.
Severus Snape jej následoval, ale místo aby šel směrem k Velké síni jako tradičně, tak si to mířil rovnou do učebny, před kterou jej již čekali studenti
Harry se zarazil v půlce chodby a pomstychtivě přimhouřil zelená kukadla.
Jen počkej, já ti ukážu kdo je Harry Potter, pronesl kocour a zvedl hlavičku a ocásek.
Pak hned hrdě s lehkými nášlapy mířil do učebny, ve které se ztratil profesor před pár minutami.
Vešel právě ve chvíli, kdy Nebelvír přišel o dvacet bodů už jen za to, že nebyl v učebně ve své normální podobě a pak hned o dalších dvacet, když jej Ron bránil a prohlásil, že je nezvěstný od Prasinek.
Mlč Rone, nebo ti těch bodů strhne ještě víc! skučel v duchu mladík s jizvou a rozhlížel se po učebně, jako kdyby si rozmýšlel co má rozcupovat.
Zrak mu padl na Malfoye, který zrovna připravoval vodu na Zvětšující dryák.
Ha! uchechtl se Harry a vycenil zoubky v širokém kočičím úsměvu, který vypadal jak škleb zvracejícího tygra.
V tmavé učebně plné stínů bylo snadné proklouznout mezi stoly a usadit se pod lavicí mladého aristokrata, který právě se zaujetím drtil přísady do lektvaru. Malfoy byl znám svým zápalem pro hodiny svého kolejního ředitele. Většina Nebelvírů si nebyla jistá, jestli je to tím, že blonďák rád podlézá a nebo proto, že jej to skutečně baví. Asi oboje.
Harry se provokativně otřel o černé a patrně velice drahé nohavice. Teď snad poprvé litoval, že nemá bílou barvu - chlupy by mohly ulpět na kalhotách.
"Co tady děláš," zasyčel na něj Malfoy a opatrně jej odsunul nohou do bezpečné vzdálenosti od stolu.
To si Harry nenechal líbit, obešel svého rivala a počkal, až se mladík chystal nakapat několik kapek čehosi do kotlíku. Vzhledem k opatrnosti s jakou prováděl onu činnost, si Harry domyslel, že se jedná o velice nebezpečnou část přípravy.
Pomsta je sladká, zašeptal Nebelvír a skočil na Zmijozela, který s překvapeným výkřikem upustil flakonek přímo do středu kotlíku, který začal hned měnit barvu ze žluté na červenou a z červené na temně fialovou a pak začal nekontrolovatelně bublat.
"Co se to tu děje!" zahřměl Snape, který v onen okamžik stál zády ke svému studentovi, ale jakmile se otočil, viděl kocoura a stav lektvaru, zasáhl okamžitě.
Mávnutím hůlky byl lektvar pryč.
Třída ztichla a pozorovala kocoura, který si hověl v náručí Draca Malfoye a tvářil se jako to nejsladší koťátko na světě.
Draco byl celý rudy, nicméně oběma rukama chránil t křehké tělíčko a byl připravený jej i před očekávaným výbuchem zaštítit.
Severus Snape ohrnul ret a zamračil se. Pak vyškubl zvíře z náruče svého studenta a podržel si jej před očima.
"Neřáde," zavrčel skrz pevně sevřené rty, že i Harry který byl pár centimetrů od obličeje lektvaristy, si nebyl jistý, zda slyšel správně.
Nemá černý oči, ale tmavě hnědý! Zatraceně tmavý! všiml si Harry zaujatě.
"Pane, ten kocour za to nemůže…," začala hned Hermiona, která stejně jako většina Nebelvírů došla k mylnému závěru.
"Jistěže můj kocour za nic nemůže. Strhávám Nebelvíru padesát bodů, pane Weasley, a máte týdenní školní trest," zahučel Snape a probodl zrzavého mladíka.
"Cože? Za co?!" vyskočil Ron a vzteky se zarděl.
"Za to, že jste zkazil panu Malfoyovi lektvar a málem jej tím zabil. Vy, Draco, máte po zbytek hodiny volno. Zajděte si na ošetřovnu. Tento lektvar je vám prominut," odsekl Snape a uložil černé klubko na katedru.
No to nemyslíš vážně, ty.. ty… Srabusi!
Harry jasně viděl, jak Ron zrudnul hněvem ještě více (pokud to bylo možné) a stočil pohled přímo na něj. Harry jen omluvně zamňoukal. Očekával, že bude Malfoy minimálně po škole, ale opět podcenil zmijozelskou soudružnost.
Promiň, zahučel Nebelvír, když skočil na lavici vedle Rona, kde obvykle sedával.
Samozřejmě tušil, že mu zrzek nerozumí, ale co jej vyděsilo bylo, když jej nenápadně popadl za krk a stáhl pod lavici, kde si ho položil na klín. Nikdo si toho nevšiml, každý se radši hned věnoval dodělání lektvaru.
"Odporná Snapeova kočko! Vidíš cos udělala!" zavrčel pihovatý mladík a natáhl se pro jednu z ingrediencí, jímž byla šťáva z scvrklofíku - vysoce reaktivní a jedovatá.
Harry sebou škubal a snažil se bránit, přesto značnou část lahvičky Ron vylil na jeho kůži na zádech a hlavě.
O chvíli později Harry cítil, jak se mazlavá nažloutlá šťáva dostává skrz chlupy na jeho kůži. Ne… požírá jeho chlupy a tak se dostává na kůži, kterou pomalu pálí!
Harry zakvílel a vyskočil na lavici, kde se snažil ze sebe tekutinu setřást.
Snape se prudce otočil a sotva jej uviděl, hned na něj seslal vodní kouzlo, které mu mělo pomoci se nejen zchladit, ale i smýt přebytečnou a nebezpečnou šťávu z jeho těla.
"Weasley!!" zaslyšel ještě hromový a značně rozzuřený hlas Severuse Snapea a pak se propadl do tmy.
Ještě v temné mlze cítil, jak jej někdo bere do náruče a odnáší.
 

34 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Auša Auša | 11. srpna 2009 v 10:12 | Reagovat

páni... tak to bych od Rona přece jen nečekala. Super kapitola :-)

2 enedaka enedaka | 11. srpna 2009 v 10:19 | Reagovat

moc pěkná kapitola

3 nency nency | Web | 11. srpna 2009 v 10:43 | Reagovat

užasný chudáček Harry snad bude v pořádku ošklivý ron takhle si na kocourka dovolovat :-) jinak užasná kapitolka těším se na pokračko

4 mana mana | 11. srpna 2009 v 10:47 | Reagovat

teda, Ron se nám pěkně vybarvil, ale Snape je prostě boží.

5 Saskya Saskya | 11. srpna 2009 v 11:09 | Reagovat

och, chudák číča :-D
teda Ron... to nebude len 50 bodov a týždenný školný trest...
mooc peknéé :)

6 zuzik zuzik | 11. srpna 2009 v 12:33 | Reagovat

Nikdy jsem si nemyslela, že je Ron tak krutý. Harry je sice úplně praštěný (to bude asi tou ránou do hlavy), ale aby někdo takovýmu koťátku úmyslně ublížil...styď se Rone a avada na tebe!!!

7 cim cim | 11. srpna 2009 v 12:53 | Reagovat

Úžasná kapitola :D , ale jak jinak :D Pomsta byla nádherná a Draca mi bylo upřímě líto - nějak mi nepřipadá tak nesnesitelný jako v jiných povídkách. A Ron? No nedivím se mu, že měl vztek, ale takhle ošklivě si ho vylejvat na koťátku…? :D těším se na další díl :-D

8 koky koky | 11. srpna 2009 v 13:29 | Reagovat

Ten Ron je trouba. A Sevik je tak sladkej, kdyz se o Harryho tak stara. Takove roztomile kotatko a dela si prakticky co chce a stejne to odnese Nebervin. Harry to jinaj nez bez strzeni bodu proste neumi. :)

9 Kiki Kiki | 11. srpna 2009 v 15:06 | Reagovat

no, Ron neví kdo to je že...ale přeci jen si myslím že jeho reakce je poněkud přemrštěná...určitě by nebyl schopen zabít jakékoéliv zvíře, i kdyby bylo jeho učitele lektvarů!
ovšem zase na druhou stranu se mi líbí představa, jak bude Harry opečováván svým majitelem... :-D to bude sladkéééé.. :-P

10 Kiki Kiki | 11. srpna 2009 v 15:07 | Reagovat

jo a taky předpokládám že ho za tohle Severus stáhne z kůže zaživa, rozčtvrtí a zazdí... :-D

11 Pegy Pegy | 11. srpna 2009 v 16:41 | Reagovat

Super. Moc se těším na pokračování.

12 Webli Webli | 11. srpna 2009 v 20:36 | Reagovat

super už se těším na další

13 Kiki Kiki | 11. srpna 2009 v 22:14 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=Wvo-g_JvURI&eurl=http%3A%2F%2Frozzlobenimuzi%2Ecom%2F%3Flinkid%3D18166%2Dkockokompilace%2Ehtm&feature=player_embedded
tohle by se milovníkům kočiček mohlo líbit...řezala jsem se fakt moc...
http://www.youtube.com/watch?v=0iXHim3ToQ4&NR=1
a ještě koťátko co miluje vodu! je to rozkošný a krásně tam kontrastuje s tou vanou jak je černý... nějak takhle si představuju kocourka v téhle povídce... :-D

14 Lygie Lygie | 12. srpna 2009 v 8:06 | Reagovat

Krásná kapitolka, ty snad ani jinak než kráně psát neumíš. Bylo mě trochu líto Draca, v téhle povídce není tak hrozný jako v jiných. Ron to vážně přehnal, tohle udělat malé krásně kočičce no fuj. Těším se na další kapiolku jak Severus bude ošetřovat Harryho a jaký trest za tohle Ron dostane. Nechám se překvapit, už se těším na další úžasnou kapitolku. A ještě tahle verze se mi opravdu líbí víc než první, je jiná a přijde mi víc propracovaná.Nemůžu se dočkat pokračování.

15 Exa Exa | 12. srpna 2009 v 8:39 | Reagovat

[14]: Tahle povídka je celkově úplně jiná. Tamta byla spíš humorná. Brána jako takové zpestření, tohle je spíš vážnější. Bude vlastně úplně, úúúplně jiná

16 Risu Risu | Web | 15. srpna 2009 v 16:29 | Reagovat

Skvělá kapča :-) Je zvláštní, jak malá černá kočička dokáže vyvolat ochranitelské sklony i u někoho jako jsou Draco a Severus :-D Mno kdyby oba věděli, že ta kočka je Harry, určitě by ji nechtěli tolik bránit :-D Aspoň Draco určitě :-D Ron mě malinko zaskočil... Nikdy bych do něj neřekla, že by dokázal ublížit jakémukoliv zvířeti, i kdyby patřilo Severusovi a něco mu provedlo :-? Na to je příliš Nebelvírský :D Ae na druhou stranu je to příjemná změna ;-) Nemusí být Zmijozelové vždy ti nejhorší :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama