Trest

12. srpna 2009 v 11:23 | Exa |  Můj kocourek
Tak, tahle kapitola měla být v 11 hodin. Byla nastavená a nezveřejnila se. Nevím v čem je problém. Tak snad se to povede nyní. Omlouvám se."…vyloučení… Hanba… Jak jste si… dovolit!!"
"Ale.."
"Weasley! Hned.. řekl.. použil jste… přísadu… mohla zabít!"
"To ona…kdyby… kocour…"
"Nezajímá. Rodičům.. ředitel…trest a vyloučení!"
Harry slabě zakníkal a otevřel jedno oko.
Hlasy přicházející jakoby z velké dálky nebo snad jako kdyby sám byl pod vodou, jej vyrušily z blaženého spánku podobnému bezvědomí.
Necítil se dvakrát dobře a kůže na krku a celých zádech jej brněla a svědila. Nebyl to příjemný pocit a když se chtěl poškrábat, narazil na tlustou vrstvu obvazů.
Zmateně se snažil vzpomenout co se událo, že je zraněný.
Hrál snad famfrpál a spadl? Zasáhl jej potlouk? Ne… byl na hodině lektvarů. Ano.. Pokazil snad lektvar a ten vybouchl?
Černá kočka zafačovaná v bílém lněném obavu prudce otevřela oči. Místnost se zhoupla, ale po chvíli se ustálila a Harry měl možnost se rozhlédnout.
Nacházel se v podzemní, to poznal podle začarovaných oken. A jak jinak - u Snapea v komnatách.
Hluk nedaleko něj přilákal jeho pozornost.
Několik metrů od něj stál Severus Snape jako bůh pomsty v černém hábitu a před ním schoulený zrzavý mladík s jedním výrazným flekem na levé tváři.
"Jste hanbou své koleje, Weasley. To co jste provedl by neudělal ani žádný Zmijozel! Buďte si jistý, že vaše chování bude mít ještě dohru. Informuji vaše rodiče o hanebném chování, které jste předvedl při mé hodině a garantuji vám, že udělám všechno proto, aby jste byl tvrdě potrestán. Silně pochybuji, že vás nechá ředitel vyloučit, ale trestu neujdete. O to se postarám. A teď mi zmizte z očí nebo vám strhnu body, že bude Nebelvír v mínusu ještě v době, kdy odsud budete odcházet!" zasyčel lektvarista Ronovi do obličeje a ten se zděšením vycouval.
Harry na prázdno polkl.
Na jednu stranu mu bylo Rona lít. A také Nebelvíru. Bylo jasné, že Snape zuří a to co se stalo při hodině bude mít pro jeho kolej dohru. Ovšem..
Jeho temnější já mu říkalo, že si to jeho kamarád zasloužil. Vždyť Snape má pravdu! To co udělal, by snad neprovedl ani žádný Zmijozel. A to že netušil, že kocour je vlastně Harry, jej neomlouvalo.
"Neboj se, maličký. Postarám se o to, aby zaplatil za to, že ti ublížil," zašeptal Severus, když jej opatrně dával na měkoučký polštář.
Harry jen mňoukl a zadní tlapkou sekl po obvazu.
"Budeš v pořádku. Večer budeš mít popálenou kůži v pořádku a pak ti dám do mlíka lektvar na tvorbu chlupů," pronesl Snape na vysvětlení a zahleděl se do jeho zelených očí.
Díky.
"Teď napíšu Molly a Arturovi Weasleyovým, co jejich synáček provedl," ušklíbl se Snape a sedl si ke stolku, aby namočil brk do kalamáře.
Harry sledoval jak jeho jinak velice stručný profesor popsal celý pergamen, než odložil havraní brk a list složil.
Lektvaristovi hrál na tváři škodolibý úsměv, když vstával a pravděpodobně se chystal do sovince.
Máš nepochybně zvrácenou radost z toho, že se můžeš Ronovi a celému Nebelvíru pomstít, pomyslel si trpce Harry, ale svým způsobem chápal chován svého profesora.
Kdyby někdo ublížil Hedvice, taky by se pomstil.
"Ach, Draco," pronesl muž a Harry zbystřil.
Ve dveřích do komnat stál bledý Malfoy.
"Kmotře," pronesl mladík a vešel.
"Jdu za ředitelem a do sovince. Počkej tu na mě," pronesl vysoký černovlasý muž a zmizel v chodbě.
Harry vycenil zoubky a zaryl drápky do látky polštáře, když si všiml, že mladý Zmijozel na něj upřel své stříbřité oči.
"Je mi to líto, Atere. Kdybych byl zůstal v učebně, všiml bych si co má Weasley za lubem a nestalo by se to," špitl potich Draco a sedl si vedle kocoura.
Asi blbě slyším, pomyslel si Harry a vykulil oči na mladíka vedle sebe.
"Severus to nenechá jen tak," pronesl ještě mladík zamyšleně, když namočil housku ve smetaně a přenesl vlhký kousek před kočičí tlamičku.
Černý kocour se lehce odtáhl, ale po chvíli s lehkým zaváháním sousto přijal a ještě téměř dosucha drsným jazýčkem olízal prsty.
"Šikovný. Ještě?"
Jedna houska v Harrym zmizela jako nic a on s plným výrazným bříškem spokojeně přijal drbání mezi ušima.
Vůbec není špatné být kočkou, před mladý Nebelvír a zazíval.
Radši se neodvažoval přemýšlet nad tím, proč se nechává krmit a drbat od Malfoye.

"Severusi, vítám tě," pronesl Brumbál a ukázal na poslední volné křeslo.
Ve zbývajících dvou seděla Minerva McGonagallová jako hlava Nebelvírské koleje a zhroucený Ronald Weasley.
"Postojím, řediteli. Jen jsem si přišel poslechnout vaše rozhodnuté ohledně tady pana Weasleyho," pronesl lektvarista a opřel se o dveře.
"Ach, ano. Dohodli jsme se zde s Minervou, že chování pana Weasleyho bylo neuvážené a mohlo způsobit větší škody…"
Severus si hlasitě odfrkl.
"…a proto jsem se rozhodl Nebelvíru strhnout dvě stě bodů a dát tady panu Weasleymu školní trest v délce trvání třech měsíců," dokončil větu Brumbál a zamračil se na chlapce před sebou.
Samozřejmě chápal zkratové jednání zrzka před sebou, přesto to bylo neomluvitelné.
Zmizení pana Pottera zasáhlo všechny studenty, nejen Nebelvíry, ovšem.. každý se dokázal ovládat, kromě pana Weasleyho, který si své potlačované emoce vybil na nevinném zvířeti. Pravda, i sám profesor lektvarů na tom měl podíl viny tím, že rozrušil studenta strhnutím bodů.
"Výtečně. Jste měkký, Brumbále. Toto je na vyhazov, ale v pořádku. Tříměsíční trest s Filcem bude snad dostačující. Weasley bude muset doufat, že můj kocour nebude mít trvalé následky. Což mi připomíná, že jsem vašim rodičům napsal dopis, ve kterém je žádám, aby vám zajistili vyšetření u svatého Munga. Jste ohrožením pro studenty, pokud všechny své problémy řešíte tímto podobným způsobem," pronesl Snape a ušklíbl se, když mladík zbledl.
"Je to nutné, Severusi?" zašeptala profesorka přeměňování.
Co je a není nutné nechte na mě, Minervo. To co pan Weasley provedl hází špatné světlo na celou jeho rodinu. Jsem si jistý, že Molly svému synovi důkladně vysvětlí jak se má chovat," pronesl posměšně lektvarista.
"Mám pro Weasleyovi taktéž dopis," změnila téma McGonagallová, "odešlu jej s tím vaším."
Severus přikývl a podal jí tuhou obálku..
 

34 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 nency nency | Web | 12. srpna 2009 v 11:43 | Reagovat

ach jsem zvědavá co všechno Ron schytá jinak skvělá kapitolka a chudáček zlatíčko naše Harry :-)

2 Webli Webli | 12. srpna 2009 v 11:44 | Reagovat

pěkné už se těším na další

3 Kiki Kiki | 12. srpna 2009 v 11:57 | Reagovat

:-P  hihihihi...no ten dopis asi bude *mlask* nooo...myslím si že Molly se vykašle na posílání huláků a dostaví se osobně...něco takovýhleho by snad neprovedl ani Fred a George! aspoň - Ron to myslel ze zlomyslnosti kdežto oni by tohle záměrně udělali leda tak Smrtijedům... :-(
jinak tedy myslela jsem že Severus bude aspoň trvat na nějakém psycho trestu - jako je celé noci přenášet vodu lžičkou napříč chodbou a dávat do vědra s dírami na dně a mohl by jít spát až by bylo plno nebo tak :-D
jinak krásná kapitolka...sice jsem čekala že už tady bude Sevík rozmazlovat smého miláčka sám...ale Draco není tak špatný..hih...
hmmm bohužel další kapči si přečtu až se vrátím z ciziny...ale už teď jsem netrpělivá!  :-D

4 Kiki Kiki | 12. srpna 2009 v 12:03 | Reagovat

jo ještě když to čtu podruhé...ta houska tam zní fakt divně  :-D nejsem si jsitá jestli v Anglii přímo mají housky ale zní to zkrátka moc počeštěle...

5 Exa Exa | 12. srpna 2009 v 12:07 | Reagovat

[4]: No já právě nevěděla co tam jí.. Tady jsou rohlíky, že ano.. houska je přeci jen o něco míň používaný..

6 tess tess | Web | 12. srpna 2009 v 12:28 | Reagovat

nemůžu říct, že by si ron nezasloužil trest za to co udělal. ale mám strach, že až se dozví, že kocour byl harry bude pěkně zuřit. a harry to nebude mít snadný. ale každopádně se těšim na další díl. ;-D

7 enedaka enedaka | 12. srpna 2009 v 12:37 | Reagovat

Super kapitola, chudák Harry, pro rona by to chtělo opravdu oškliví trest, další dvě kapitoly si přečtu až se vrátím z dovolené a moc se na ně těším  :-D

8 Auša Auša | 12. srpna 2009 v 12:43 | Reagovat

och, chudák Harry, ae myslím, že si to Ron zasloužil. Skvělá povídka :-)

9 koky koky | 12. srpna 2009 v 12:53 | Reagovat

Harry se necha opecovavat od Draca. No uvidime jak ho jeho zivot v kocici pododbe zmeni. Ale radsi bych, kdy by se tulil ke Snejpikovy.

10 Lygie Lygie | 12. srpna 2009 v 13:05 | Reagovat

Krásná kapitolka jako vždy. Harry opečovávaný od Draca a snad i v příští kapitolce od Severuse to neni zas tak špatný. Mám dojem, že si to Harry nějak užívá. Ron si ten trest zasouží a jsem zvědavá co mu na to řekne Molly, že by mu přišel Hulák?No nechám se překvapit. Děkuji, že píšeš tuhle úžasnou povídku.

11 cim cim | 12. srpna 2009 v 14:03 | Reagovat

Tak Ron svůj trest má a až se provalí, že Ater je Harry to bude něco :-D  To aby se pak Harry radši přestěhoval do Mrzimoru :-D Neumím si představit jak po tříměsíčním trestu bude Ron vyvádět a Draco se Snapem blednout až zjistí o koho tak pečovali… :-D

12 Kiki Kiki | 12. srpna 2009 v 16:08 | Reagovat

tak já jsem v Anglii měla v hotelu k snídani nakrájenou takovou moc dobrou veku a k tomu samozřejmě slaninka, smažený vajíčka a nějaké pomazánky, máslo a jinak oni tam mají takový muffiny - asi můžeš znát McDonalda anebo je už běžně prodávají i v obchoďákách..mají tam určitě taky chleba ale rohlíky se přiznám jsem neviděla... ono vlastně anglická kuchyně krom snídaně není zrovna dvakrát dobrá...snídaně bych řekla že je tam nejlepší  8-O

13 mana mana | 12. srpna 2009 v 16:27 | Reagovat

moc pěkná kapitolka, v jednu chvíli mi bylo Harryho strašně líto, takovou pomstu si od Rona rozhodně nezasloužil. S napětím očekávám další kapitolky. Škoda jen že to bude až za týden.

14 Pegy Pegy | 12. srpna 2009 v 16:33 | Reagovat

Super. Moc a moc se těším na pokračování.

15 Saskya Saskya | Web | 12. srpna 2009 v 21:30 | Reagovat

Och, veľmi pekná kapitola.
Ron si to zaslúži, za to, čo spravil. Hm, teraz sa už ale snáď Aterovi nič nestane, pretože predpokladám, že keby sa mu ešte raz niečo stalo, tak dotyčného, čo mu ublížil, Severus zabije  :-D
Molly bude teda určite veľmi nadšená  :-P
a Ron sa má načo tešiť... by ma zaujímalo, čo nato všetko Hermiona :)

16 katie katie | 12. srpna 2009 v 22:32 | Reagovat

nádherná kapitola, já prostě tuto povídku miluji

17 Tara Tara | 12. srpna 2009 v 22:58 | Reagovat

Um... chtěla jsem se tě zeptat... jak máš na svých předchozím blogu povídku: Lev vs. Had, tak jestli s ní hodláš pokračovat?

18 Exa Exa | 13. srpna 2009 v 7:12 | Reagovat

[17]: No, je možný že ano. Ale až bude jedna z těchto dvou povídek, co tu jsou, dokončená.  ;-)

19 Risu Risu | Web | 15. srpna 2009 v 16:50 | Reagovat

Nechci být škodolibá, nebo jakkoli zaujatá proti Nebelvíru, ae Ron si to opravdu zaslouží... A bude etě hůř, až se to doví Molly, a jak znám její povahu bude Ronovi etě pořádně dusno :-D Už zase se ve mě ozývá moje Zmijozelské já, které mu to ze srdce přeje :-D Draco se teď musí cítit hrozně a vůbec bych se nedivila, kdyby si to s Ronem taky vyřídil osobně :-) Jinak to bylo jako vždy naprosto perfektní ;-) Jenom doufám, že to, že se mu spálily chlupy, nebude mít nějaké následky, až se zase promění do lidské podoby :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama